„Mikołajkowe” pasowanie w grupie Niebieskiej.

„6 grudnia- jak dobrze wiecie,

 Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty

wraca do nieba uśmiechnięty”

4 grudnia był w grupie Niebieskiej wyjątkowy tego roku. Obchodziliśmy dziś dwa święta.Mimo trudnej pandemicznej dla nas wszystkich sytuacji Mikołaj przybył i jak zwykle nas nie zawiódł. Mikołaj nie ominął nasze przedszkolne okna. Święty wszystkie dzieci serdecznie pozdrowił i pomachał.  A pod naszymi grupowymi drzwiami pozostawił podarki. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

To nie koniec emocji tego wyjątkowego dnia. Pasowanych na przedszkolaka zostało  11 dzieci.  To pierwsza wyjątkowa uroczystość

w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie,ale dały radę. Z uśmiechem na twarzy złożyły uroczystą przysięgę, pięknie śpiewały i grały na instrumentach muzycznych. Nie zabrakło dyplomów i pamiątkowej książeczki. Uroczystość była świetną okazją do zaprezentowania nabytych przez 3 miesiące uczęszczania umiejętności dzieci. Dziękujemy Pani Sylwii Kordzie za pomoc w przygotowaniu uroczystości mikołajowej.

.