Światowy Dzień Wody

„Służy do mycia, służy do picia bez niej na ziemi nie byłoby życia”

Odpowiedzią na powyższą zagadkę jest oczywiście woda. Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, w związku z tym nasze przedszkolaki również przyłączyły się do świętowania tego ważnego dnia. Dzieci badały i poznawały właściwości wody takie jak smak, zapach czy kolor. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie, który bardzo je zaciekawił. Rozpoznawały także odgłosy jakie może wydawać woda: szum fal, kapanie wody z kranu, odgłos wodospadu czy deszczu. Rozmawialiśmy również o tym jak ważna jest woda dla ludzi ale także dla zwierząt i roślin, nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na ten temat i celnymi spostrzeżeniami. W obchodach Dnia Wody nie zabrakło eksperymentów z nią w roli głównej. Wraz z dzieci przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Dzięki obchodom tego święta wszystkie przedszkolaki wiedzą jak ważną role pełni  woda w przyrodzie, a także jak istotna jest dla nas wszystkich, bo bez wody nie byłoby życia.

Opracowała: Magdalena Suberlak