Wycieczka grupy Czerwonej do Załuża

W środę 25 maja grupa Czerwona wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego położonego w miejscowości Załuże. Dzieci już od kilku dni były podekscytowane naszą wyprawą. Dla niektórych była to pierwsza wycieczka autokarowa. Rozmawiały o tym co spakują do plecaczków, z kim będą siedzieć, itp.

W środę nikt nie spóźnił się do przedszkola 🙂 zjedliśmy śniadanie, zabraliśmy potrzebne rzeczy i wyruszyliśmy …

Gdy na przystanek podjechał autokar, oczy przedszkolaków zaświeciły się radośnie. Droga była spokojna, nawet przedszkolaki, którym jazda nie służy zniosły podróż bardzo dobrze 🙂

Na miejscu przywitali nas serdecznie gospodarze. Czas spędzony w gospodarstwie upłynął nam bardzo szybko. Czekało bowiem na nas wiele atrakcji:

– jazda na gokartach,

– trampoliny,

– plac zabaw z murowanym zamkiem, zjeżdżalniami i huśtawkami;

– mini zoo dające możliwość bliskiego obcowania ze zwierzętami,

– Muzeum Przyrodnicze i Wsi Kresowej – obiekt powstał w celu edukacji przyrodniczej i historycznej;

– kiełbaski z grilla, które przygotowali dla nas gospodarze.

Jak to w życiu bywa: WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY, nasza wycieczka też, dlatego trzeba było zabrać swoje rzeczy i wyruszyć w drogę powrotną, choć nikt nie miał na to ochoty.

TO BYŁ BARDZO CIEKAWY DZIEŃ, PEŁEN WRAŻEŃ I POZYTYWNYCH EMOCJI.

Dziękujemy serdecznie mamusiom przedszkolaków: pani Justynce – mamusi Oliwki, Pani Gosi – mamusi Kingi i Emilki, pani Kasi – mamusi Zuzi i Tymona, pani Agnieszce – mamusi Wiktorki oraz pani Asi – mamusi Krzysia za pomoc w opiece nad dziećmi.