Spotkanie z Panią Prezydentową

18 października 2018 r., podopiecznych Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP w Jarosławiu, oraz ich rodziny odwiedziła Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda. Pani prezydentowa przyjechała na zaproszenie Fundacji, by porozmawiać o jej działalności, potrzebach i możliwościach pomocy.

Piszemy o tym w aktualnościach grupy Zielonej, gdyż nasza Laura miała okazję  i zaszczyt powitać Panią  Agatę Kornhauser-Dudę, a także z nią porozmawiać. Oczywiście Laura poinformowała Panią Prezydentową, że uczęszcza do przedszkola Montessori, pochwaliła się też nagrodą z konkursu plastycznego „Karolki”. Laura otrzymała od Pierwszej  Damy prezent-puzzle, Pałac Prezydencki i inne drobiazgi.

Wizyta Pierwszej Damy w Jarosławiu miała kameralny, wręcz rodzinny charakter. Żona Prezydenta RP spotkała się z podopiecznymi Fundacji i ich rodzinami. Zadawała mnóstwo pytań, była naprawdę ciekawa problemów i możliwości ich rozwiązywania. Obiecała pomoc i wsparcie.Fundacja zaprasza do obejrzenia pięknego fotoreportażu, który najlepiej oddaje emocje towarzyszące wszystkim podczas odwiedzin Pierwszej Damy. Na koniec spotkania podopieczni Fundacji oraz ich rodziny zostali zaproszeni do osobistych odwiedzin Pałacu Prezydenckiego, gdzie będą gośćmi Pani Prezydentowej, a także otrzymali pamiątki i upominki ufundowane przez Kancelarię Prezydenta RP.Misją Fundacji MUKOHELP jest pomoc osobom chorym na mukowiscydozę w szczególności zorganizowanie na terenie województwa podkarpackiego wydzielonego organizacyjnie podmiotu leczniczego umożliwiającego wielospecjalistyczne, zgodne z  najnowszymi medycznymi możliwościami leczenie dzieci i dorosłych chorych na mukowiscydozę oraz pomoc w jej sprawnym funkcjonowaniu w celu znacznej poprawy jakości i długości życia pacjentów.

Jeżeli chcecie pomóc Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP, po prostu to zróbcie.