Witamy naszych milusińskich

Ten dzień był pełen niespodzianek, dzieci powitały niesamowitych gości. Łukasz oraz Antoś z Urszulką przynieśli do przedszkola swoje ukochane, hodowane w domu zwierzątka. 
Łukasz przedstawił koleżankom i kolegom swojego królika Dolara, a Antoś chomika o wdzięcznym imieniu Norbert.
Chłopcy jak prawdziwi profesjonaliści w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zwyczajach swoich ulubieńców, o tym w jaki sposób się nimi zajmują, zapoznały z akcesoriami niezbędnymi do ich codziennego życia. Dzieci w wielozmysłowy sposób poznawały zwierzątka : dotykały, przytulały, określały różnice i podobieństwa w ich wyglądzie.
Zwierzęta spędziły z dziećmi w przedszkolu cały dzień, dzięki czemu dzieci miały okazję obserwować ich zachowanie, opiekować się nimi, a także sprzątać w klatce, gdy zwierzęta „nabrudziły”.
Czas spędzony na obcowaniu ze zwierzętami był dla dzieci sprawdzeniem ich umiejętności rozpoznawania potrzeb i opieki nad zwierzętami, rozwijał także umiejętność współpracy i wzajemnego dbania o zwierzęta. Dzieci w tym dniu wspaniale wywiązały się z powierzonych im obowiązkom: zwierzęta były nakarmione, spokojne, a klatka czysta.
Dzień ten uświadomił dzieciom, że posiadanie w domu zwierzątka to nie tylko przyjemność zabawy z nim, lecz  obowiązek sumiennego i systematycznego dbania o jego dobro.
Łukaszowi i Antosiowi z Urszulką bardzo gorąco dziękujemy !!!!