Dzień Pluszowego Misia, czyli urodziny niespodzianka!

Dzień Pluszowego Misia  obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W poniedziałek również w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Miś jest przyjacielem dzieci, nie  wypada zatem  zapomnieć o jego urodzinach. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka,  to ktoś bardzo bliski, czuły, cierpliwy. Towarzyszy dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Jest  powiernikiem  dziecięcych tajemnic, pomaga zasnąć i przetrwać trudne chwile. To nic, że ucho się naderwało, to nic że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione „misiowe” zabawki. A najważniejszym gościem był oczywiście Miś. Najprawdziwszy, okrąglutki, i z dużym brzuszkiem. Przybył do przedszkola na zaproszenie dzieci, gdyż chcieliśmy mu zrobić urodziny- niespodziankę.  A jak urodziny, to również balony, serpentyny i  oczywiście tort! Miś jest łakomczuszkiem, więc z tego słodkiego prezentu bardzo się ucieszył. Zdmuchnął świeczki, wypowiedział życzenie i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Były konkursy, tańce i wiele muzycznych zabaw. Nasz miś tańczył, aż się zasapał. Na zakończenie poczęstował dzieci słodkimi miodowymi przysmakami- pachnącym piernikiem i rogalikami. Mniam! Dzieci długo machały Misiowi na pożegnanie.

Mamy nadzieję Misiu, że za rok też do nas przyjedziesz.