Lekcja ze strażakiem w grupie Czerwonej

11 stycznia w piątek w ramach programu Bezpieczny przedszkolak grupę Czerwoną odwiedził strażak mł. ogn. Krzysztof Dubanik wujek Gabrysi i Kingi – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Pan Krzysztof zaprezentował strój strażacki, opowiedział jak wygląda praca strażaka, w jakiego rodzaju akcjach biorą udział, bowiem strażacy nie tylko gaszą pożary jak to się często wydaje dzieciom.

Przedszkolaki dowiedziały się jak mają zachować się w sytuacji zagrożenia życia, gdy osoby dorosłe są nieobecne. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 oraz pozostałe numery alarmowe. Nasz gość uczulił dzieci na to, aby nigdy dla żartów nie wzywały straży pożarnej czy innych służb ratowniczych. Powiedział o tym jakie mogą być konsekwencje takiego postępowania. Następnie zaprezentował w jaki sposób wchodzi do palącego się budynku i powiedział o zasadach poruszania się w zadymionym pomieszczeniu, dzięki którym strażak jest w stanie odnaleźć wszystkie osoby znajdujące się w tym budynku i wraz z nimi opuścić miejsce zagrożenia.

Dzięki tej wizycie przedszkolaki choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając poszczególne elementy stroju strażackiego. Już w trakcie zajęć słychać było deklaracje:

Ja jak będę duży to też zostanę strażakiem… 🙂

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za ciekawą lekcję i zapraszamy na kolejne zajęcia 🙂