Lekcja biblioteczna w Filii nr 4 w Jarosławiu

Dzisiaj odwiedziliśmy naszą  osiedlową bibliotekę. Filia nr 4, na osiedlu M. Kopernika to miejsce bardzo przyjazne dzieciom. Jest tu nie tylko dział książeczek dla  dzieci, ale i kącik plastyczny, gdzie maluchy mogą swoje fantastyczne wizje  świata przenieść na papier. Panie bibliotekarki chętnie zapraszają przyszłych czytelników na literackie poranki. Tak było i tym razem. Pani Magda bardzo ciepło nas przyjęła i zaprosiła do  podróży po poszczególnych działach biblioteki.

Najpierw jednak maluchy musiały zdać test savoir-vivre, czyli odpowiedzieć na pytania jak należy zachowywać się w takim miejscu, oraz jak należy dbać o książki.  Oczywiście dzieciaki zdały ten egzamin śpiewająco. Z zainteresowaniem słuchały też pani Magdy, która cierpliwie odpowiadała na pytania przyszłych czytelników. Kilkoro z nich  było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Toteż z zaciekawieniem przeglądały zbiory znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dlatego pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o Pingwinku. Zadaniem dzieci było nie tylko uważnie słuchać, ale i pokolorować Pingwinka.Dzieci zobaczyły również jak wygląda karta czytelnika, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na pożegnanie otrzymaliśmy słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie.

A teraz bijemy się w piersi! Byłyśmy tak zaczarowane tytułami książek, zafascynowane aktywnością dzieci, że zapomniałyśmy zrobić zdjęcia! Obiecujemy poprawę, i żeby naprawić ten błąd prezentujemy zdjęcia, na których dzieci już w sali przedszkolnej kończą swoje malowanki z biblioteki.