ŚWIĘTO BABCI I DZIADZIA w grupie Czerwonej

25 stycznia w piątek w grupie Czerwonej obchodziliśmy bardzo ważne święto – ŚWIĘTO BABCI I DZIADZIA.

Babcia i dziadzio to dwie bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Kochają Oni swoje wnuczęta, troszczą się o nich i rozpieszczają ich jak tylko mogą. Dzieci chcąc podziękować za tą ogromną miłość przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków program artystyczny, który składał się z dwóch części. Na początku przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Maryja, Józef, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie, gospodynie a także dzieci, które przyszły powitać Jezuska byli oklaskiwani przez zgromadzonych gości.

W drugiej części dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki tematycznie związane z tym świętem oraz przedstawiły zabawną historyjkę pt. „Dziadek, stołek i rosołek”, która wywołała na twarzach naszych Gości szerokie uśmiechy.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Po występie artystycznym dzieci złożyły Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki.

Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. Pyszne, domowe wypieki każdemu bardzo smakowały. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy te pyszności przygotowali: p. Małgorzacie Sikorze, p. Monice Balawejder, p. Małgorzacie Warzocha, p. Marcie Huk, p. Katarzynie Flis, p. Agnieszce Flisowskiej,  p. Marzenie Skibie, p. Iwonie Kiper, państwu Małgorzacie i Witoldowi Wołoszynom a także  babci Jasia – Pani Krysi – za znakomite rurki z kremem oraz babci Kubusia Balawejdera – Pani Basi – za pyszny sernik.                                                                   

Był to niezwykły dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych.