Wizyta w Centrum Edukacji Kulturalnej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Korzystając z tak pięknej jesiennej pogody, która w tym roku nadzwyczaj nas rozpieszcza,                            24 października, dzieci z grupy Czerwonej i Zielonej wybrały się do Centrum Edukacji Kulturalnej – fascynującego świata kultury i nauki,  który został otwarty dosyć niedawno, bo 24 kwietnia 2019 roku. Zajmuje on podziemia jarosławskiego ratusza oraz Bramy Krakowskiej.

Nasz pobyt skupił się głównie na piwnicach ratusza, gdzie odkrywaliśmy krok po kroku sale poświęcone muzyce, historii malarstwa, rzeźbie i architekturze. Pani przewodniczka wprowadziła  nas także do laboratorium teatralnego z profesjonalnym ekranem cieniowym i możliwością wystawiania przedstawień z wykorzystaniem pacynek czy marionetek. Dużą atrakcją dla dzieci stała się również  sala do tworzenia origami. Przebywaliśmy łącznie w sześciu strefach stworzonych do działań interaktywnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także różnorodne aplikacje multimedialne, z których dzieci korzystały z wielką przyjemnością. Była to iście prawdziwa podróż  pełna przygód i nowych doznań. Bardzo się cieszymy z powstania tak niezwykłego miejsca w naszym mieście. Z pewnością wrócimy tam jeszcze nie raz!

DZIĘKUJEMY też serdecznie Pani Małgosi, mamusi naszej Kingi, za pomoc w zorganizowaniu wyjścia i zamówieniu wspaniałej pogody.  To był bardzo twórczo i radośnie spędzony czas.