Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W poniedziałek 21 października dzieci z grupy Czerwonej wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 4 na os. Kopernika. Celem naszej wizyty było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku do książek, poznanie zawodu bibliotekarza, a także wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu dołączyła do kampanii czytelniczej Mała książka- wielki człowiek. To ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania dzieciom. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pani Anetka zachęcała dzieci do włączenia się w kampanię czytelniczą, pokazała nam bibliotekę, opowiedziała o pracy bibliotekarza, a także przeczytała opowiadanie Laury Ellen Anderson pt. „Nie chcę być mały”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód małego chłopca, po czym odpowiadały na pytania.

Dziękujemy Pani Anecie za mile spędzony czas i ciekawą lekcję 🙂