Pierwsze dni w grupie Czerwonej :)

Pierwsze dni w przedszkolu bywają często trudne, są dużym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Dziecko musi rozstać się z rodzicami, pozostając samo (bo tak mu się wtedy wydaje) wśród nieznanych mu osób, w nowym miejscu, gdzie obowiązują określone zasady. Rodzice, którzy do tej pory byli maluchowi niezbędni i wszechobecni w jego życiu, muszą pozostawić swój największy skarb ze świadomością, że nie będzie mu łatwo.

Przygotowanie dziecka do nowej sytuacji jest niezwykle ważne by czuło się bezpiecznie i stabilnie. Istotne zatem jest kształtowanie w dziecku poczucia przynależności do grupy przedszkolnej.

W piątek stworzyliśmy plakat „Drzewo – grupy Czerwonej”. Dzieci i panie odbijały swoje dłonie tworząc liście na gałęziach naszego drzewa oraz korzenie. Przez to działanie dzieci uświadomiły sobie, że stanowią ważną część naszej grupy.

Okres adaptacji w grupie Czerwonej przebiega w miarę spokojnie. Za nami pierwszy tydzień. Były co prawda lepsze i gorsze momenty, ale miejmy nadzieję, że smutki i smuteczki mamy już za sobą.

Witamy serdecznie w naszej grupie nowych przedszkolaków. W tym roku szkolnym nasze szeregi zasiliły cztery dziewczynki: Emilka, Ninka, siostrzyczki Hania i Ala oraz trzech chłopców Kornelek, Nikoś i Mikołajek. Mamy nadzieję, że będziecie czuć się tutaj dobrze i bezpiecznie, a grupa Czerwona to będzie Wasz drugi DOM 🙂