Warsztaty: TAJEMNICE KOPALNI – POSZUKIWACZE STARYCH MONET.

W ramach XVII Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Bajkowy Świat” organizatorzy zorganizowali dla uczestników warsztaty TAJEMNICE KOPALNI – POSZUKIWACZE STARYCH MONET.

Ze względu na obecną sytuację pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu nie mogli przyjść do przedszkola, żeby przeprowadzić warsztaty, ale przynieśli nam wszystkie potrzebne materiały oraz płytkę z nagranym warsztatem. Przedszkolaki obejrzały nagranie. Panie przywitały się z dziećmi piosenką „Wszyscy są witam Was”, po czym w ciekawy sposób opowiedziały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górnika, zaprezentowały strój galowy i roboczy górnika. Następnie przygotowały dla dzieci quiz, podsumowujący zdobytą wiedzę.

Teraz już wiemy, że galowa czapka górnika to CZAKO, a barwami górniczymi jest czerń i zieleń. Czarny symbolizuje ciemność podziemi, natomiast zielony nadzieję, na ujrzenie zielonej trawy po pracy.

Panie zaprosiły również dzieci do zabawy ruchowej „Hej w kopalni praca wre”, którą zaprezentowały dzieci z ośrodka. Przedszkolaki chętnie włączyły się do wspólnej zabawy.

Następnie dzieci stały się prawdziwymi odkrywcami, musiały wydobyć z bryły węgla monety. Młoteczkiem rozbijały węgiel, gdy znalazły monety pędzelkiem oczyszczały je z pyłu. Na zakończenie dzieci odbijały przy użyciu węgla monety na kartce papieru metodą frottage.

Warsztaty wszystkim się podobały. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w rolę górników, nawet buzie były czarne od węgla 🙂

Dziękujemy pracownikom OREW za ciekawe warsztaty.