Warsztaty świąteczne z piernikami w roli głównej.

W grupie Zielonej już coraz częściej da się odczuć, iż zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Strojenie choinki, śpiewanie kolęd, rozmowa o symbolach religijnych, a dzisiaj? Dzisiaj mogliśmy wziąć udział w kultywowaniu kolejnej świątecznej tradycji, która dała nam wszystkim odczuć zbliżające się wielkimi krokami święta narodzenia pańskiego. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świątecznych, dlatego dzisiaj, za sprawą Pani Małgosi, mamusi Mileńki i Elizy, mogliśmy osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków, które Pani Małgosia przygotowała i upiekła wcześniej. Zaraz po tym jak mamusia dziewczynek przyniosła je do przedszkola zapach aromatycznych, korzennych przypraw unosił się długo w powietrzu. Następnego dnia wcieliliśmy się w role dekoratorów tych pachnących, różnokształtnych wypieków i sami zobaczcie jak nam poszło…

Poprzez wspólne działanie i samodzielne doświadczanie, dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. 

Pani Małgosiu, serdecznie DZIĘKUJEMY za poświęcony czas i zaangażowanie. W tym trudnym dla wszystkich okresie, bardzo ważne jest, zwłaszcza dla dzieci, aby mogły poczuć magię i radość ze zbliżających się świąt a podczas dzisiejszych warsztatów kulinarno – dekoracyjnych uśmiechów i radości  nam nie brakowało. DZIĘKUJEMY!