Wspieramy akcję „Razem na święta”.

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy, dlatego też i w tym roku, dzieci z Grupy Zielonej po raz kolejny postanowiły włączyć się w rekomendowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcję „Razem Na Święta”. W akcji tej mogły wziąć udział wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zorganizują działania w ramach przedświątecznego wolontariatu, czyli:

  • zorganizują spotkanie przedświąteczne dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w przedszkolu, w domu seniora lub w domu dziecka,
  • przygotują drobne upominki świąteczne – karteczki, stroiki, bąbki i obdarują nimi osoby samotne, chore lub potrzebujące,
  • zorganizują zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt,
  • pomogą osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
  • zorganizują imprezę integracyjną dla całej społeczności szkolnej lub lokalnej, oraz wszystkie inne inicjatywy, których celem jest pomoc innym.

Każdy z nas wie, że nikt nie zrozumie dziecka tak, jak drugie dziecko, dlatego też w tym roku nasze myśli i ciepłe słowa powędrowały do najmłodszych, którymi okazali się pacjenci oddziałów onkologicznych zmagających się na co dzień z ciężką, wymagającą wielomiesięcznego leczenia, chorobą. W tak trudnej sytuacji, każde dobro słowo i pokrzepiająca myśl jest dla nich ważna, gdyż daje im siłę do codziennej walki.

Dzięki Fundacji „Gdy Liczy Się Czas” włączyliśmy się w akcję Wylosuj Anioła – akcja pisania kartek, która powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie, mających nieść wsparcie dla najmłodszych pacjentów z tych właśnie oddziałów. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa, dlatego u nas, podczas grupowych warsztatów plastycznych, tworzyliśmy wyjątkowe karteczki świąteczne, które zostaną wysłane i za pośrednictwem fundacji trafią do takich właśnie dzieci. Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę buzie tych, jakże dotkliwie doświadczonych przez los maluszków, rozpromienią się uśmiechem i radością a nasze rysunki, świąteczne ozdoby na kartkach oraz słowa otuchy dodadzą im sił na kolejne tygodnie walki z chorobą.