Uroczysta Wigilia Grupy Zielonej.

„Dzień dobry moje kochane gwiazdki! Pewnie czekacie na nowe opowiastki. To czas wyjątkowy, ma wielkie znaczenie! Zbliża się bardzo ważne wydarzenie. Mam nadzieje, że każdy to pamięta. Zbliżają się Bożego Narodzenia święta. A teraz, tak dla przypomnienia, opowiemy swym występem historię Bożego Narodzenia….Dawno, dawno temu, gdzie dalekie kraje
Bóg wybrał wśród ludzi niewiastę Maryję.
Miała ona urodzić w kraju Izraela,
Dziecinę małą – ludzi Zbawiciela….

Taki był właśnie początek naszej jasełkowej inscenizacji, która wprowadziła nas w obchody świąt Bożego Narodzenia i tym samym stała się początkiem naszej uroczystej wigilii grupowej. Przedszkolaki podczas występu, wcieliły się w najważniejsze postacie związane z narodzeniem Jezusa – nie zabrakło aniołków, pasterzy, królów i dzieci idących ze swoimi serduszkami w dłoniach do Betlejem, prosić o błogosławieństwo. W centrum wydarzeń Święta Rodzina, która z wielką czułością piastowała nowonarodzone dziecię. Nawet nasz Święty Józef, który wystąpił w zastępstwie chorego Hubercika doskonale podołał zadaniu i pięknie kołysał maleńkiego Jezusa. Po części wstępnej odczytaliśmy fragment Pisma Świętego, przekazaliśmy sobie opłatek, a każdy z nas głośno wypowiadał swoje życzenia kierowane do siebie nawzajem. Do życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor, która przyszła do grupy, aby wszystkim złożyć najcieplejsze, najszczersze, bo płynące wprost z serca życzenia. Podsumowaniem stał się dla nas uroczysty, wigilijny obiad z wyśmienitą rybą i kapustą z grochem, nie zabrakło także makowca i przepysznego sernika upieczonego przez Panią Małgosię – mamusię Elizy i Milenki, za który bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy. To wszystko sprawiło, że czuliśmy iście domowy, świąteczny klimat utrzymujący się jeszcze długo w powietrzu podczas wspólnego, głośnego kolędowania.  

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz, co ważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Zatem:

„Niechaj radość ta świąteczna trafi w każdy kąt! A my wszystkim Wam życzymy: PIĘKNYCH, ZDROWYCH, DOBRYCH ŚWIĄT!!!”