Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami!

#challengeniebieskiemotyle2021

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię konkurs nie odbył się. Organizatorzy postanowili w inny sposób dodać otuchy osobom, którym autyzm utrudnia codzienne funkcjonowanie zapraszając Wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania.  

Celem akcji było poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Razem z Panią Anią zostałyśmy nominowane na Facebooku. Oczywiście wezwanie podjęłyśmy bardzo chętnie. Wspólnie z naszymi kochanymi przedszkolakami z grupy Czerwonej i Zielonej przekazałyśmy taką iskierkę przyjaźni.

Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na potrzeby drugiego człowieka, uczyć je tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, będzie to bowiem procentować w przyszłości. Często w przedszkolu poruszane są  tematy i zagadnienia z tym związane. Dlatego nasze przedszkolaki są zawsze chętne do tego, aby pomagać innym.

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!