Prezent od Rodziców.

 W ostatnich dniach spotkała nas wyjątkowo miła niespodzianka. Rodzice Filipa i Franka  obdarowali nas nowymi wspaniałymi materiałami edukacyjnymi dla dzieci. Jeden służy do nauki pisania, drugi do rozwijania zainteresowań dotyczących robotów, planet i dinozaurów.

Pierwszy z prezentów to interaktywne karty SMARY 4D – dinozaury, roboty i planety. Rozwijają kreatywność dziecka, wzbogacają wyobraźnię, rozwijają fantazję, przedstawiają świat dinozaurów, planet i robotów w niekonwencjonalny sposób. Uruchamiamy specjalną aplikację i płaskie obrazy stają się trójwymiarowe, zaczynają się poruszać i mówić. To wspaniałe źródło wiedzy o układzie słonecznym, planetach i dinozaurach.

Drugi prezent to  drewniane, przestrzenne litery i cyfry  ułatwiające zapamiętywanie liter i cyfr dzięki możliwości manipulowania nimi i możliwości wielozmysłowego uczenia się. Ta pomoc dydaktyczna wspomaga rozwój psychoruchowy  dziecka, usprawnia funkcję wzrokowo- przestrzenne w celu prawidłowego spostrzegania znaków graficznych- liter i cyfr, ich kształtu i położenia w przestrzeni.  Ponadto rozwija motorykę rąk, sprawność manualną, koordynację wzrokową, która decyduje o umiejętnościach grafomotorycznych. Przestrzenne litery i cyfry  zostały wyżłobione w drewnianych deseczkach, ich kształt zaznaczony jest rowkiem. Wgłębiona powierzchnia litery zachęca dziecko do dotykania i ułatwia prowadzenie palca podczas „pisania ” litery, czy cyfry. Jest jak widać doskonały materiał rozwojowy do nauki pisania. Ogromnie dziękujemy Rodzicom Franka i Filipa za te wspaniałe prezenty. Na pewno ułatwią one dzieciom naukę pisania , a także rozwój zainteresowań. Jest to wyjątkowo miły i serdeczny gest. Pani Celestyno i Panie Dominiku jesteście Wielcy. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!.