II zadanie w ramach projektu Zdrowo jem, więcej wiem – Konkurs: Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia.

Przedszkolaki podczas lekcji poznały Piramidę Zdrowia, która będzie dla nich pomocą w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych. Tak przynajmniej obiecały, że postarają się jeść więcej warzyw i owoców, bowiem wiedzą, że są one źródłem wielu cennych witamin, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Aby utrwalić zdobyte wiadomości przystąpiliśmy do wykonania II zadania jakim był konkurs: Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia. Do zadania zgłosiło się sześcioro chętnych dzieci. Przedszkolaki z zapałem przystąpiły do działania. Prace, które wykonały były kolorowe i ciekawe. Po pracach widać, że przedszkolaki starały się odwzorować piramidę, którą pamiętały z lekcji, nawet o butelkach z wodą nie zapomniały.   

Wykonane prace powiesiliśmy na tablicy. Po czym zadaniem dzieci było wybranie najlepszego rysunku. Każde dziecko mogło oddać jeden głos. Dzieci rysowały na umieszczonych pod pracami karteczkach kropeczki. Jeden głos to jedna kropeczka. Sposób wyboru najlepszej pracy podobał się dzieciom. Zwłaszcza, że to one miały wpływ na wynik głosowania. Zwyciężczynią została Zosia, to jej piramida otrzymała największą liczbę głosów – 5. Ponieważ Zosieńka bardzo lubi słuchać bajek, również sama opowiada ciekawe historie, które wymyśla dlatego otrzymała w prezencie książkę. Nagroda bardzo ucieszyła dziewczynkę.