IV zadanie w ramach projektu Zdrowo jem, więcej wiem – Konkurs: Quiz wiedzy o wodzie

W ramach realizowanego projektu Zdrowo jem, więcej wiem przystąpiliśmy do czwartego zadania jakim był konkurs: Quiz wiedzy o wodzie.

Większość dzieci preferuje słodki smak napojów, które niestety bardzo często zastępują wodę. Pojawiają się one na wszelkiego rodzaju imprezach i zabawach z udziałem dzieci i dorosłych. Musimy jednak pamiętać, że słodzone napoje nie sprzyjają naszemu zdrowiu, dlatego warto pić wodę, która jest najbardziej wartościowym napojem.

Przeprowadziliśmy w grupie quiz, który pozwolił utrwalić wiedzę na temat wody oraz wyłonić eksperta do spraw picia wody. W quizie wzięło udział 5 chętnych przedszkolaków. Dzieci siedziały na krzesełkach. Przed nimi ułożone były szarfy, do których wkładane były klocki, czyli punkty za prawidłowe odpowiedzi. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Przeprowadzone lekcje poszerzyły zakres wiedzy przedszkolaków w tym obszarze. Najwięcej punktów zdobył Hubercik. Dlatego został ekspertem do spraw picia wody. Zwycięstwo bardzo chłopca ucieszyło. Powiedział: proszę panią ja lubię wygrywać 🙂