„Zimowa opowieść” w wykonaniu teatru Krak-Art.

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechał Teatr “Krak-Art” z Krakowa ze spektaklem pt. „Zimowa opowieść”. Najwięcej uśmiechu i radości na twarzach dzieci wywołał Elf Chichotek, jeden z głównych bohaterów przedstawienia. Chichotek uwielbiał robić sobie z innych żarty. Mieszkańcy magicznej krainy ciągle na niego narzekali. Robił wszystkim psikusy, uważając to za doskonałą zabawę. Któregoś razu zabrał wróżce różdżkę i to był wybryk, po którym miarka psot Elfa Chichotka się przebrała. Za ten czyn Wróżka zamieniła go w śmiesznego, niezdarnego pingwina i wysyła do Lodowej Krainy. Tam rządziła Śnieżna Królowa, która niestety nie była zbyt miła i kazała wszystkim mieszkańcom ciężko pracować, żeby zbudować dla niej wielki pałac. Chichotek nie za dobrze radził sobie z tymi zadaniami, ale w tym wszystkim miał ogromne szczęście, bo w tych ciężkich i wymagających czynnościach pomagały mu nasze dzieci z widowni 🙂 W Lodowej Krainie poznaje też uwięzionego renifera, który bardzo tęskni za domem. Nasz bohater robi bardzo wiele dobrych rzeczy, by w ten sposób pomóc reniferowi.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie, w skupieniu i z uwagą śledziły losy Chichotka. Towarzyszyły mu podczas jego przygód, a także pomagały podczas podróży, gdzie wspólnie z poznanym tam reniferem, przy pomocy dzieci, odnaleźli sposób powrotu do domu.

Spektakl ten pokazał dzieciom, jak czasem mogą skończyć się nawet najbardziej niewinne żarty. Przedszkolaki zrozumiały, że psoty i dokuczanie drugiej osobie, nie są dobrym pomysłem na radosne spędzanie czasu. Dużo więcej radości daje natomiast pomaganie innym!

I z tym ważnym przesłaniem wróciliśmy do grup 🙂