„Dzisiaj jest dzień narodzin Pana Jezusa” – uroczysta godzinka wigilijna.

Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co znaczy: Bóg z nami (Ew. wg św. Mateusza 1,23)

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej społeczności przeżywamy go bardzo uroczyście. W tym dniu w każdej grupie, jak i w całym przedszkolu, już od samego rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w holu naszego przedszkola, aby wziąć udział w uroczystej godzince adwentowej, przygotowanej przez Grupę Czerwoną z gościnnym udziałem dzieci z Grupy Zielonej i Pomarańczowej. Godzinka ta miała formę przedstawienia jasełkowego i swoją tematyką nawiązywała do historii narodzenia Pana Jezusa.

Po występie, Pani Dyrektor złożyła dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze, bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, po czym  wspólnie dzielono się opłatkiem, składając sobie przy tym najserdeczniejsze życzenia. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole, aby posmakować tradycyjnej zupy grzybowej i wigilijnej ryby. Na naszym stole nie zabrakło także pysznych, świątecznych słodkości, za przygotowanie których serdecznie dziękujemy mamusiom z trójek grupowych.

Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Zatem natchnieni tymi jakże serdecznymi i ciepłymi chwilami życzmy Państwu i sobie wzajemnie, aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem. Wesołych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia.