Myślimy i świetnie się bawimy

       Nowe technologie, wykorzystujące technikę cyfrową są już obecne w wielu obszarach życia codziennego. Otwierają się coraz nowsze dziedziny zastosowania  szeroko rozumianych komputerów czy robotów. Dlatego jednym z zadań współczesnej szkoły czy przedszkola jest wyposażyć dzieci w takie umiejętności, które pomogą skutecznie i w logiczny sposób wykorzystywać nowe technologie cyfrowe.

       Dzieci zdecydowanie uczą się lepiej, gdy uczenie się jest elementem wykonywania czegoś, co je naprawdę cieszy. Dlatego zakupiliśmy do naszej grupy robota edukacyjnego, który mamy nadzieję będzie generował  w dzieciach szczególne zainteresowanie i zaangażowanie, a robotyka edukacyjna w szczególny sposób będzie  sprzyjała  sytuacjom, w których zabawa, w tym wypadku robotem da dzieciom wiele satysfakcji, radości i nie trzeba je będzie dodatkowo motywować do zaangażowania.

     Mówiący robot edukacyjny Doc jest robotem, który w prosty, intuicyjny sposób wprowadza w podstawy programowania. Dzieci będą mogły trenować logiczne myślenie, inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując jak ma się przemieszczać Doc, aby dotrzeć do różnych miejsc  rozmieszczonych na dwóch planszach. Ten kolejny po ozobotach  kontakt dzieci z prawdziwym programowaniem jest zabawny i praktyczny dzięki wypróbowywaniu wielu sposobów gry, poziomów o rosnącym stopniu trudności i co ważne jest sposobem na zdobycie nowych doświadczeń w programowaniu.

      Mamy nadzieję, że dzieci szybko nauczą się kolejnych pojęć z zakresu programowania a praca z sympatycznym robotem będzie dawała im wiele radości i satysfakcji oraz wyrobi w nich wytrwałość niezbędną do osiągania sukcesów w dorosłym życiu.