Warsztaty z udziałem Fundacji PRO – FIL.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu pracowników Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL, którzy w ramach realizowanego projektu edukacyjnego przeprowadzili dla dzieci, z włączeniem dzieci z Ukrainy, warsztaty grupowe, mające na celu pomóc im radzić sobie z emocjami, współdziałać w grupie, integrować się z rówieśnikami.

Wspomniane zajęcia  miały charakter zabaw edukacyjno – emocjonalno – społecznych,  a przeprowadzone zostały w następujących blokach tematycznych:

„Jak radzić sobie ze stresem?”- warsztaty redukcji stresu;

– „Uwalniamy emocje!” – warsztat zarządzania emocjami;

– „Siła w jedności” – warsztat współpracy w zespole;

– „Komunikacja interpersonalna” – warsztat efektywnej komunikacji

Tematyka warsztatów była dostosowana do potrzeb dzieci. Terapeuci wykorzystali szeroki  wachlarz działań, m.in: elementy arteterapii, pracę w grupach, rozwiązywanie zadań, gry, co sprawiło, iż dzieci były bardzo aktywne, radośnie uczestniczyły we wszystkich działaniach i z ochotą włączały się w zadania.

Bardzo dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą energię, oraz za mile i efektywnie spędzony czas 🙂

Osobne podziękowania składam na ręce Pani Doroty Grząby – Kierownikowi Filii w Jarosławiu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, za zainicjowanie tego wydarzenia. Dziękujemy 🙂