Z kulturą za pan brat….wyjście na przedstawienie teatralne.

29 maja, dzieci z Grupy Zielonej, w Kameralnej Scenie Młodych przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Ach ten Leon!…czyli uwierz w siebie”.

„Ach, ten Leon!” to historia, która dotyczy każdego z nas. Świat przed każdym, w tym również przed małym człowiekiem stawia wiele wyzwań i zadań, które czasem wydają się trudne, za trudne nawet dla największych bohaterów. I kiedy jest naprawdę źle, to każdy z nas, a zwłaszcza dziecko, liczy na to, że obok niego będzie ktoś, kto w niego uwierzy i pomoże rozwiązać problem. Zagubionym i tchórzliwym bohaterem spektaklu jest zabawny Clown Pio, który podczas trwającego przedstawienia cyrkowego boi się i jest niepewny wszystkiego, jednak największym wyzwaniem dla tego uroczego, ale bez całkowitej wiary we własne siły clowna, jest spotkanie z Wielkim Leonem, który ma się pojawić podczas finałowego występu. Clown Pio jako asystent ma trzymać obręcz, przez którą Leon będzie przeskakiwał. Strach i niewiara w siebie paraliżują biednego, małego cyrkowca. Na szczęście ma on wielu przyjaciół, którzy nieustannie go wspierają, dodają odwagi i wiary we własne siły. Są to: Dyrektor Cyrku, tańczącą na linie laleczka Cleo, krokodyl Niluś, małpki pacynki King i Kong, a także siłacz Arturro. 

Spektakl, na którym mieliśmy okazje gościć obfitował w bogaty aranż muzyczny, piękną scenografię, rekwizyty, kostiumy, liczne zaskakujące zwroty akcji, które wciągały nas – widzów w świat areny cyrkowej. Dzieci świetnie się bawiły. Żywo reagowały na przekazywane treści i skupiały uwagę na poszczególnych scenach.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za tak twórczo i mile spędzony czas. Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z repertuaru Teatru Kącik w Kameralnej Scenie Młodych.