Zajęcia z Panią bibliotekarką

W środę 11 maja odwiedziła nas w przedszkolu Pani Aneta Zgryźniak, która jest bibliotekarką. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu Filia nr 4. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy: Czerwona i Zielona.

Wprowadzeniem do zajęć była zagadka, której rozwiązaniem było hasło: SOWA. Następnie dzieci opisywały jej wygląd, mówiły gdzie mieszka. Potem Pani Aneta przeczytała wiersz J. Brzechwy pt. „Sowa”. Po jego analizie przedszkolaki oglądały ilustracje różnych gatunków sów z Wielkiej Encyklopedii Zwierząt. Następnie przystąpiły do aktywności plastycznej, kolorując sowę ćwiczyły motorykę małą, każdy starał się, aby nie wychodzić za linię. Na koniec wysłuchały opowiadanie pt. „Kubuś Puchatek – Sowo wróć!” oraz aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej „Sowa i dzięcioł”, gdzie na umówiony sygnał zamieniały się w poszczególne ptaki.

Pani Anetka podarowała przedszkolakom zakładki do książek, a dla grupy książkę pt. „Rady na odpady, czyli jak Jarek uczył sortować śmieci”.

Dziękujemy Pani Anetce za współpracę, ciekawe zajęcia oraz prezenty.