Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś,
Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś,
Wziął Krzyś misia w obie rączki: „Po co pójdziesz tam?”
– „Będę bawił się wesoło i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę Cię dziś”.
– I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.
 

W dniu 24.11.2017r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych przez grupę Czerwoną i Zieloną. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Przypomnieliśmy sobie historię powstania Pluszowego Misia. Oglądaliśmy prezentację multimedialną na temat niedźwiedzi brunatnych żyjących w Polsce oraz innych gatunków niedźwiedzi żyjących na świecie.

Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach. Wspomnieliśmy o misiach znanych z bajek książkowych i filmowych. Począwszy od „Misia Uszatka”, a skończywszy na popularnej, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród dzieci bajce pt. „Masza i Niedźwiedź”.

Następnie dzieci z grupy Zielonej i Czerwonej zaprezentowały krótkie inscenizacje, w których oczywiście bohaterami były Misie. Dodatkowo każdy chętny mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Na zakończenie zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy przy piosence „Tulinkowy taniec – łapki, łapki w górę”. Nie obeszło się bez słodkości, każda grupa otrzymała paczuszki z miodowo-korzennymi serduszkami – PYCHOTA!!!

Był to niezwykły dzień pełen dobrej zabawy i radości ze wspólnego świętowania.