Najważniejsze – bezpieczeństwo!

Straż Pożarna dzieciom.

Dnia 30 listopada 2017 r. dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu strażaków Państwowej Staży Pożarnej z Jarosławia.

Wizyta tak ważnych gości  wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie  odbyło się w ramach realizacji treści programowych związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem dzieci.

W trakcie spotkania strażacy, pan Józef (prywatnie tatuś Milenki z grupy Zielonej) oraz pan Karol, który jest również ratownikiem medycznym,  zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, jakie informacje należy podać w rozmowie telefonicznej.

Dzieci miały okazję zobaczyć kombinezony i wyposażenie, w których strażacy udają się na różnego rodzaju akcje- do wypadków, pożarów, pożarów paliw, czy do przeniesienia gniazd os, szerszeni.

Pan Karol przeprowadził krótkie warsztaty związane z pierwszą  pomocą medyczną. Pomogły mu w tym fantomy, na których dzieci ćwiczyły uciski i wdechy. Dowiedzieliśmy się jak pomóc dziecku, które się krztusi, dławi, ma krwotok z nosa. A także jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Dzięki takim spotkaniom dzieci nie tylko poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, ale zdobywają  wiedzę jak dbać o własne bezpieczeństwo, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, oraz utrwalają numery alarmowe.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom drobne upominki.