Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty…

W dniu 07.12.2017  gościliśmy w naszym przedszkolu specjalnego gościa -psa „terapeutę” Sarę. Sarą na co dzień opiekuje się Jaś i jego rodzice. To już trzecia wizyta Sary w naszym przedszkolu. Taki seans  pomaga dzieciom   w przełamywaniu barier, wzmacnia  kontakty, oraz kształtuje pozytywne  emocje. 

Duży nacisk położono na bezpieczeństwo – pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie. Przedszkolaki uczyły się jak postępować w kontakcie z obcym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku.

Utrwaliły swoją wiedzę na temat  pielęgnacji  psa; jak należy  sprzątać po nim, karmić, a także  kiedy i jak wyprowadzać na spacer. Sara dała dzieciom dużo radości, a spacer po elipsie w przedszkolnej sali, dla niektórych dzieci był  pierwszym tak bliskim spotkaniem z psem. Bardzo dziękujemy pani Monice za tak piękną lekcję.