Spotkanie wigilijne – 21.12.2017 r.

Jest taki dzień…
Taki ciepły, choć grudniowy…

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia.

21 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie Wigilijne, które przygotowała grupa Czerwona wraz z Rodzicami. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok: radość i niecierpliwe oczekiwanie na narodziny Jezusa i pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

Wigilia w naszym przedszkolu była także bardzo uroczysta. Dzieci z grupy Czerwonej, a także Rodzice przybliżyli wszystkim wydarzenia, które miały miejsce wiele lat temu. Po czym dzieci z poszczególnych grup przybyły do stajenki i złożyły dary u stóp Narodzonego Jezusa. Na zakończenie tego spotkania pani Dyrektor złożyła Wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Pracownicy przedszkola, przedszkolaki oraz obecni rodzice podzielili się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole, aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane przez Panie kucharki. Dzieci ze smakiem zjadły zupę grzybową oraz rybę. Nie zabrakło także pysznych świątecznych wypieków przygotowanych przez naszych wspaniałych Rodziców, za co bardzo dziękujemy. W tym dniu w całym przedszkolu rozbrzmiewał radosny śpiew kolęd i pastorałek.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie. Tę ciepłą atmosferę nasze przedszkolaki oraz my wszyscy zanieśliśmy do swoich domów.