Przedszkolaki z grupy Zielonej w bibliotece

 „… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: – Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

Wanda Chotomska

W przedszkolu książka zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych zajęciach i zabawach przedszkolaków. W każdej grupie codziennie czyta się dzieciom utwory literackie, zarówno te, wybrane przez dzieci z kącika książki, czy przyniesione z domu, a także zaproponowane przez nauczycielkę, czy  wypożyczone z przedszkolnej  biblioteki.

Dlatego z wielką radością dzieci przyjęły zaproszenie od pani Karoliny do pięknej, wyremontowanej  biblioteki –filii nr 4, znajdującej się w pobliżu naszego przedszkola.

Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w prawdziwej bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachowywać. Przedszkolakom bardzo spodobała się wypożyczalnia dla dzieci, kusząca  kolorowymi i bogato ilustrowanymi książkami. Tak samo zachwycił je kącik do cichej zabawy.

Pani Karolina przeczytała dzieciom opowiadanie Franklin i książka z biblioteki. Dzięki temu maluchy utrwaliły sobie zasady korzystania z zasobów bibliotecznych, i dowiedziały się  jak należy dbać o książki.

Takie spotkania rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Przedszkolaki żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Dziękujemy pani bibliotekarce za ciekawą i inspirującą lekcję czytelniczą.