Święto Babci i Dziadka w grupie Czerwonej

Jaki dzisiaj dzień wesoły – najprawdziwsze święto!
Widzę Babcię tak szczęśliwą – pięknie uśmiechniętą.
Dziadek taki elegancki pięknie ogolony,
To dla Babci – mojej Babci czyli swojej żony!
Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.
A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
I dużo radości.

Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, zrobi najlepsze pierogi, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? 

Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów Święta Babci i Dziadka. Są to dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.
                                                                                                                                                                                                                  Święto to jest jednym z ważniejszych świąt na stałe wpisanych w kalendarz uroczystości przedszkolnych. 25 stycznia obchodziliśmy go w gr. Czerwonej. W czwartkowe przedpołudnie dzieci w pięknych strojach wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością wystawiając „Jasełka”. Dzieci z dużym wdziękiem wcieliły się w swoje role. Maryja, Józef, Trzej Królowie, Aniołowie, Pasterze a także dzieci, które przyszły powitać Jezuska byli oklaskiwani przez zgromadzonych gości. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Po występie artystycznym dzieci złożyły Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki.

Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. Pyszne, domowe wypieki każdemu bardzo smakowały. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, a także babci Jasia – pani Krysi – za znakomite rurki z kremem.

Był to niezwykły dzień, nie tylko dla naszych wspaniałych Gości, ale także dla przedszkolaków. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć i Dziadków.

Następnego dnia dzieci zaprezentowały się także przed swoimi Rodzicami, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy.