Wycieczka grupy Zielonej do Przychojca

W poniedziałek 14 maja byliśmy w Przychojcu koło Leżajska. Znajduje się tam Zagroda Edukacyjna u Zawadzkiej.  Zagroda oferuje zajęcia w gospodarstwie rolnym- agroturystycznym o specyficznym, skansenowym charakterze.

Dzieci wzięły udział w lekcji  OD ZIARENKA DO BOCHENKA;  poznały różne rodzaje zbóż, mełły w żarnach ziarna na mąkę, wałkowały ciasto na proziaki, które wcześniej wyrobiła z wielkim poświęceniem mama Otylki. Po  upieczeniu ciastka zniknęły w mgnieniu oka, a dzieci stwierdziły, że  są pyszne!

Przedszkolaki samodzielnie zrobiły masło i ser. Dużą atrakcją było też dojenie krowy. Oczywiście sztucznej krowy! Dzieci zachwyciły się również zwierzątkami mieszkającymi w zagrodzie: kozłem Bronkiem, pięknym barankiem, króliczym przedszkolem, kaczątkami.

Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli wielką frajdę przebierając się w postaci z bajek. Zarówno duże, jak i te mniejsze dziewczynki wybrały piękne suknie księżniczek, zaś chłopcy paradowali dumnie w strojach supermenów, i innych filmowych bohaterów. 

Na obiad pani Czesława zaserwowała nam pyszne pierogi, a wcześniej mogliśmy spróbować lokalnych wyrobów: smalcu, miodu, leczniczych syropów.

Dziękuję Rodzicom za opiekę nad dziećmi, a pani Magdzie –mamie Iwa za organizację  transportu.