Niezwykłe odwiedziny

      Dzień 8 listopada był dla naszej grupy dniem wyjątkowym i pełnym emocji. A wszystko to za sprawą absolwenta naszej grupy Jasia, który wraz ze swoją mamą i cudownym psem rasy lablador odwiedził nas w przedszkolu.
       Dzieci bardzo ciepło powitały Jasia i jego czworonożnego przyjaciela. 
Chłopiec chętnie odpowiadał na pytania kolegów i koleżanek odnośnie jego nauki w kl. I i nowych obowiązkach związanych z uczęszczaniem do szkoły.
Jaś przeprowadził lekcję o swoim psie, opowiadał jak się nim opiekuje, i o czynnościach pielęgnacyjnych jakie wykonuje wobec psa takich  jak karmienie , szczotkowanie, dbanie o higienę własną- mycie rąk po skończonej zabawie z psem. Pokazał także dzieciom kilka wyuczonych z psem sztuczek. Jaś  przypomniał dzieciom jak należy w bezpieczny sposób zachowywać się podczas przebywania i zabaw z psem.
      Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Jasia i nagrodziły jego
i psa oklaskami. Nawiązały też prawidłową, pełną emocji relację z psem, a dzieci nieśmiałe pokonały swój lęk i z wielkim przejęciem delikatnie dotykały gładką mięciutką sierść psa. Podczas kontaktu z psem na ich twarzach widać było wielką radość, która udzieliła się też Jasiowi, był dymny ze swojego psa i szczęśliwy ze spotkania z kolegami i koleżankami z grupy.
    Na zakończenie wizyty Jaś obdarował dzieci edukacyjnymi upominkami w postaci puzzli i gry dydaktycznej o Polsce, które na pewno będą rozwijać ich pasje i zainteresowania. Jaś w podziękowaniu za odwiedziny i piękną lekcję o swoim psie otrzymał książkę, z pamiątkowymi podpisami dzieci z grupy.
     Podczas pożegnania dzieci zaprosiły Jasia na kolejne odwiedziny.