O akcji czytelniczej „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w grupie Niebieskiej

Dzieci lubią słuchać bajek. Chwile te stają się jeszcze bardziej szczególne, kiedy bajki czytają im rodzice. Nowa akcja czytelnicza w przedszkolu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” sprawiła, że do tego miłego grona dołączył jeszcze miś.

Pluszowy amator czytelnictwa z grupy Niebieskiej ma na imię Poczytajek. Chodzi od domu do domu każdego przedszkolaka z „wędrującym zeszytem” i razem z dzieckiem słucha, jak czytają dorośli. Rodzice starają się jak najciekawiej przekazać dziecku treść dziecięcych książek, a ono w „wędrującym zeszycie” pozostawia ich ślad w postaci rysunku.

O pożytkach z akcji czytelniczej możnaby powiedzieć tak: dorośli wnoszą nieoceniony wkład w poznawczy i emocjonalny rozwój swojego dziecka, dziecko przeżywa jedną z tych wielu pięknych chwil, kiedy jest w centrum zainteresowania swoich rodziców i razem z nimi ciekawie spędza czas. Jest też swoistym gospodarzem, który gości misia spragnionego literackich opowieści i miłej, rodzinnej atmosfery. A miś słucha bajek, jeździ samochodem zapięty (jak należy) pasami, bierze udział
w rodzinnych wycieczkach do Radawy, przytula dzieci, kiedy zasypiają. Szczęśliwy miś. Kiedy wraca do przedszkola pęka z dumy pokazując nowe zapisy w „wędrującym zeszycie”. Tylko trochę jakby schudł…?