Babcia i Dziadzio to jedne z ważniejszych osób w życiu wnucząt. To przeważnie Babcia i Dziadzio towarzyszą wnukom zawsze wtedy, kiedy rodzice są bardzo zajęci. Wizyta Babci i Dziadka w przedszkolu zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami, ale zawsze są to pozytywne emocje. W tym roku celebrowanie Dnia Babci i Dziadka miało nieco odmienny charakter- było to spotkanie trzech pokoleń: Dziadkowie -ich dzieci i wnuczęta. Uroczystość miała charakter podróży do lat minionych, czasami zapomnianych, ale bardzo miłych. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami śpiewając piosenki z lat 70 – tych opowiadały o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w życiu Babci i Dziadka: miłość, podróże autostopem, miłe wieczory spędzane w kawiarenkach… Repertuar Karin Stanek ,Eleni, Ireny Jarockiej i Anny Jantar przeniósł naszych wspaniałych gości do lat młodości. Jak się okazało były to bardzo miłe wspomnienia. Były także recytowane najpiękniejsze wiersze. Na koniec dzieci złożyły Babciom i Dziadziom serdeczne życzenia i wręczyły upominki. A potem były miłe rozmowy, wspomnienia, poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.
Dzień: 2019-01-26
„W styczniu, lutym poświęć ptakom dwie minuty”.
Podczas ostatnich przyrodniczych obserwacji poczynionych w ogrodzie przedszkolnym dzieci obserwowały zmagania ptaków związanych z poszukiwaniem pokarmu. W okresie zimy jest to dla wszystkich ptaków bardzo trudne. Dzieci szybko zrozumiały potrzebę opiekowania się i systematycznego dokarmiania i pojenia ptaków i zwierząt w okresie zimy. Zwierzęta zimą mają utrudnione warunki bytowania, chociaż niektóre z nich doskonale przystosowują się do takich właśnie warunków. Dzieci dobrze znają potrzeby ptaków w tym trudnym dla nich czasie. Z entuzjazmem wykonały odpowiednią mieszankę pokarmową dla ptaków i z ochotą wyłożyły ją do karmników rozmieszczonych na terenie ogrodu przedszkolnego. Przy okazji dokonano przeglądu stanu karmników. Dzieci wykazały się opiekuńczym stosunkiem do ptaków.
Zimowe podpatrywanie przyrody.
Obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie przyrody w okresie zimy zawsze sprawia dzieciom wiele przyjemności. Pogoda nie zawsze sprzyja częstym spacerom z dziećmi w okresie zimy, a dzieci spragnione są takich doświadczeń. Przedszkolna przyrodnicza ścieżka edukacyjna nawet zimą pozwala dokonać wielu ciekawych obserwacji przyrodniczych. Życie przyrody jest bardzo zróżnicowane. Dzieci szybko dostrzegły, że przyroda jest w okresie zimy uśpiona. Brak zieleni, niewielka warstwa śniegu, suche gałązki roślin, resztki jarzębiny na drzewie służące jako pokarm dla niektórych ptaków to pierwsze spostrzeżenia dzieci. Obserwacja ptaków poszukujących pokarmu była interesująca dla dzieci, a także pobudziła ich do działań związanych z ich dokarmianiem. Pojawiły się pytania dlaczego choinki nie straciły zielonego koloru tak jak inne drzewa i dlaczego nie straciły igieł. Był to bodziec do poszukiwania odpowiedzi w literaturze o tematyce przyrodniczej w przedszkolnej biblioteczce. Był to krótki pobyt w ogrodzie przedszkolnym,śnieg był sypki, więc próby zrobienia kulek śniegowych były niemożliwe, ale wywołały mnóstwo radości.