Piękny zawód-Pielęgniarka.

O higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków opowiadała zaproszona do przedszkola pani pielęgniarka. Pani Lucyna, a prywatnie mama naszej pani Ani pracuje w jarosławskim szpitalu. Jest pielęgniarką anestezjologiczną, czyli opiekuje się  bardzo chorymi pacjentami przebywającymi na oddziale intensywnej terapii.  Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał  informacje na temat swojej  pracy w szpitalu, na czym polega, jak jest trudna a jednocześnie przynosząca dużo radości.

 Pani Lucyna powiedziała jakie czynności wykonuje przy ciężko chorych pacjentach, o sposobach karmienia i podawania leków. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe, i wiele innych ciekawych rzeczy. Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie podstawowe  zasady higieny ciała i dbania o zdrowie. 
Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o  konieczności zażywania leków, oczywiście  tylko pod okiem dorosłych.
Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. W prezencie otrzymaliśmy mydełko i płyn antybakteryjni, a także waciki, gaziki, strzykawki, maseczki, fartuchy i czepki. Zabawa w szpital trwała do czasu odbioru dzieci z przedszkola.

Bardzo dziękujemy Pani Lucynie za podarowany czas i życzymy dużo satysfakcji z wykonywania tak trudnej pracy.