Pierwiośnie czyli wczesna wiosna – jak przyroda budzi się do życia w naszym przedszkolnym ogrodzie

 

Pierwsza połowa kwietnia to okres w którym świat zwierząt i roślin zaczyna budzić się do życia. Na drzewach pojawiają się pierwsze listki, pączki. Rozkwitają pierwsze wiosenne kwiaty. Ustają mrozy, a dni stają się coraz cieplejsze. Wiele ptaków wraca z ciepłych krajów. Noce stają się coraz krótsze, a co za tym idzie- dni coraz to dłuższe. A pod koniec miesiąca można podziwiać prawdziwe piękno natury! Dlatego tak chętnie chodzimy do naszego przedszkolnego ogrodu. Systematycznie dokonujemy inspekcji roślin na naszej  Przyrodniczej Ścieżce Edukacyjnej. Pierwsza była w lutym, druga na początku kwietnia, trzecia właśnie dzisiaj. Chcieliśmy sprawdzić jak wyglądają nasze rośliny na Przyrodniczej Ścieżce Edukacyjnej w poszczególnych etapach ich wegetacji i wzrostu. Na lekcjach i zajęciach przyrodniczych sialiśmy nasiona ziół i warzyw sadziliśmy pestki, wiemy więc skąd biorą się roślinki. Obserwowaliśmy ich rozwój na naszych przedszkolnych parapetach. Teraz czekamy, aby z sal przenieść je grządki w ogrodzie. Ale dzisiaj podziwialiśmy cudowne tulipany, pierwsze bzyczące owady oraz kwiatowe dywany w trawie.