„Ach ten Leon!……czyli uwierz w siebie” – wizyta w Kameralnej Scenie Młodych.

24 kwietnia, dzieci z Grupy Zielonej i Czerwonej, w Kameralnej Scenie Młodych przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, wzięły udział w uroczystej premierze przedstawienia teatralnego pt. „Ach ten Leon!…czyli uwierz w siebie”. Spektakl zainaugurował działalność Teatru Kącik, który ma tworzyć jako Teatr repertuarowy dla najmłodszych widzów z Jarosławia i okolic.

„Ach, ten Leon!” to historia, która dotyczy każdego z nas. Świat przed każdym, w tym również przed małym człowiekiem stawia wiele wyzwań i zadań, które czasem wydają się trudne, za trudne nawet dla największych bohaterów. I kiedy jest naprawdę źle, to każdy z nas, a zwłaszcza dziecko, liczy na to, że obok niego będzie ktoś, kto w niego uwierzy i pomoże rozwiązać problem. Zagubionym i tchórzliwym bohaterem spektaklu jest zabawny Clown Pio, który podczas trwającego przedstawienia cyrkowego boi się i jest niepewny wszystkiego, jednak największym wyzwaniem dla tego uroczego, ale bez całkowitej wiary we własne siły clowna, jest spotkanie z Wielkim Leonem, który ma się pojawić podczas finałowego występu. Clown Pio jako asystent ma trzymać obręcz, przez którą Leon będzie przeskakiwał. Strach i niewiara w siebie paraliżują biednego, małego cyrkowca. Na szczęście ma on wielu przyjaciół, którzy nieustannie go wspierają, dodają odwagi i wiary we własne siły. Są to: Dyrektor Cyrku, laleczka jawajka Cleo tańczącą na linie, krokodyl Niluś, małpki pacynki King i Kong, a także siłacz Arturro. 

Spektakl, na którym mieliśmy okazje gościć obfitował w bogaty aranż muzyczny, piękną scenografię, rekwizyty, kostiumy, liczne zaskakujące zwroty akcji, które wciągały nas – widzów w świat areny cyrkowej. Dzieci świetnie się bawiły. Żywo reagowały na przekazywane treści i skupiały uwagę na poszczególnych scenach. Po spektaklu aktorzy zaprosili nas do udziału w bardzo atrakcyjnych warsztatach teatralnych, które porwały dzieci do reszty. Doskonale się bawiły i poznawały pracę aktora od strony kuluarowej. Warsztaty zostały przeprowadzone w sposób żywy i dowcipny, przez co z pewnością pobudziły wyobraźnię dzieci i tym samym uchyliły kulisy działania teatru. Była to piękna lekcja mówiąca o znaku, wyrazie i ruchu scenicznym.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za tak twórczo i mile spędzony czas. Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z repertuaru Teatru Kącik w Kameralnej Scenie Młodych.