Marsz Godności

10 maja w piątek na jarosławskim rynku odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. W ramach obchodów z siedziby Stowarzyszenia (ul. Wilsona 6) o godzinie 10.00 zwartą i bardzo liczną grupą wyruszył w kierunku rynku MARSZ GODNOŚCI, którego celem jest m.in. podkreślenie równych praw każdego człowieka oraz zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, itp., które uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia osobom z niepełnosprawnościami.

Wszyscy zebrani mieli na sobie pomarańczowe akcenty, ponieważ jest to kolor energii, żywotności, spontaniczności i pozytywnego nastawienia do życia, a tego wszystkiego było pełno w piątek na jarosławskim rynku.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z zastępcą Dariuszem Traczem, Radni Rady Miasta Jarosławia, przedstawiciele samorządów, uczelni, szkół, przedszkoli, instytucji użyteczności publicznej, organizacji pozarządowych, uczniowie, rodziny i sympatycy PSONI. 

Nasze przedszkole również wzięło udział w tym wydarzeniu. Dzieci z grupy Czerwonej i Pomarańczowej godnie go reprezentowały. Przedszkolaki dzielnie maszerowały ulicami miasta. Pokonując długi dystans dotarły z uśmiechem na twarzach na jarosławski rynek 🙂