„Mała Książka – Wielki Człowiek”

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” gościliśmy w naszym przedszkolu panią Anetę Zgryźniak, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Pani Aneta opowiedziała dzieciom gdzie pracuje ,czym się zajmuje na co dzień. Jak wszyscy wiemy czytanie dzieciom to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka, bowiem wystarczy  tak niewiele 20 minut dziennie, by wyposażyć dziecko w niezwykły kapitał.Poprzez wspólne czytanie rodzic buduje silną więź ze swoim dzieckiem, dziecko rozwija umiejętności językowe  i komunikacyjne, pobudza i rozwija wyobraźnię empatię, buduje poczucie własnej wartości, wzbogaca wiedzę, łatwiej radzi sobie w trudnych sytuacjach. W ramach realizacji programu rozwijającego czytelnictwo wśród najmłodszych, dzieci z naszego przedszkola wysłuchały pięknej bajki dotyczącej przygód słonia o imieniu Elmer. Następnie  miały okazje na swobodną rozmowę z panią Anetką na temat wysłuchanej treści.  W ramach akcji  zachęcamy rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.