Udział w akcji „Razem na Święta”.

Nasza grupa, już po raz drugi, włączyła się w akcję rekomendowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem Na Święta”, która ma na celu wesprzeć, pomóc, pomyśleć o osobach starszych, chorych, samotnych, potrzebujących pomocy, a okres przedświąteczny to przecież najlepszy czas na to, żeby zatrzymać się chociaż na chwilę i popatrzeć na tych wszystkich, którzy mają mniej szczęścia od nas. Tak jak w zeszłym roku, do akcji mogły włączyć się wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zorganizują działania w ramach przedświątecznego wolontariatu, czyli:

  • zorganizują spotkanie przedświąteczne dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w przedszkolu, w domu seniora lub w domu dziecka,
  • przygotują drobne upominki świąteczne – karteczki, stroiki, bombki choinkowe i obdarują nimi osoby samotne, chore lub potrzebujące,
  • zorganizują zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt,
  • pomogą osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
  • zorganizują imprezę integracyjną dla całej społeczności szkolnej lub lokalnej, oraz wszystkie inne inicjatywy, których celem jest pomoc innym.

Rok temu włączyliśmy się w projekt Marzycielskiej Poczty wspierającej chore dzieci, w tym roku nasze myśli i ciepłe słowa również powędrowały do najmłodszych, którymi okazali się  pacjenci oddziałów onkologicznych zmagających się na co dzień z ciężką, wymagającą wielomiesięcznego leczenia chorobą, dlatego też każde dobro słowo i pokrzepiająca myśl są dla nich ważne, gdyż dają im siłę do codziennej walki.

Dzięki Fundacji „Gdy Liczy Się Czas” włączyliśmy się w akcję Wylosuj Anioła – akcja pisania kartek, która powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie, mających nieść wsparcie dla najmłodszych pacjentów z tych właśnie oddziałów. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa, dlatego u nas, podczas grupowych warsztatów plastycznych, tworzyliśmy wyjątkowe karteczki świąteczne, które zostaną wysłane i za pośrednictwem fundacji trafią do takich właśnie dzieci. Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę buzie, tych jakże dotkliwie doświadczonych przez los maluszków, rozpromienią się uśmiechem i radością a nasze rysunki, świąteczne ozdoby na kartkach oraz słowa otuchy dodadzą im sił na kolejne tygodnie walki z chorobą.