Uroczyste Spotkanie Wigilijne – 20.12.2019r.

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. To jeden z najpiękniejszych dni, na który czekamy i tak uroczyście przeżywamy. W naszym przedszkolu odbył się on 20 grudnia i miał iście świąteczny charakter. Każdy z nas odświętnie ubrany, krzątający się od rana i pomagający w różnych czynnościach związanych z tym magicznym czasem. Wspólne przygotowywanie sali – nakrywanie do stołu, ustawianie krzeseł, rozkładanie serwetek, pachnących stroików, a później przeżywanie wydarzeń związanych z tym dniem. Początkiem naszego świętowania był udział wszystkich dzieci, pracowników przedszkola i obecnych rodziców w uroczystej godzince adwentowej przygotowanej przez Grupę Czerwoną, z gościnnym udziałem niektórych przedszkolaków z Grupy Zielonej, pt. „Dziś jest dzień narodzin Pana Jezusa”, przedstawionej w formie Jasełek. W tym szczególnym dniu wszyscy chcieli pójść i pokłonić się Maleńkiemu Jezusowi, dlatego też nie zabrakło darów dla Nowonarodzonej Dzieciny złożonych przy Jego żłóbku przez dzieci z poszczególne grupy.

Po występie naszych artystów, Pani Dyrektor złożyła dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze, bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, po czym  wspólnie dzielono się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności. Po opłatku wszyscy zasiedli do odświętnie przystrojonego stołu, aby przy nim móc  posmakować tradycyjnej zupy grzybowej, kapusty z grochem i wigilijnej ryby. Atmosfera była prawdziwie rodzinna. Iście świąteczny klimat utrzymywał się w grupach bardzo długo, a śpiew kolęd i pastorałek rozbrzmiewał nieustannie.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz, co ważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Zatem:

„Niechaj radość ta świąteczna trafi w każdy kąt! A my wszystkim Wam życzymy: PIĘKNYCH, DOBRYCH ŚWIĄT!!!”