Zajęcia z programowania w Szkole Podstawowej nr 10

Dzisiejszy świat kontrolowany jest przez technologię. Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez używania oprogramowania. Kiedy budzimy się rano korzystamy z naszego cyfrowego budzika, wykonujemy połączenia telefoniczne sterowane programowo, jesteśmy stale podłączeni do sieci za pośrednictwem naszego telefonu lub komputera, wykonujemy wycieczki drogowe oparte na cyfrowym systemie nawigacji, robimy zakupy przez Internet itp. Ponieważ technologie te odgrywają tak dużą rolę we współczesnym życiu, dlatego nauka programowania wprowadzana jest już od najmłodszych lat.

Dzisiaj wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 10 na zajęcia z programowania. Zajęcia prowadził Pan Wiesław Pikor – nauczyciel informatyki. Pan Wiesław przy użyciu programu Scratch, który służy do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania pokazał w jaki sposób mogą zaprogramować dany obiekt. Dzieci poprzez wybór różnych funkcji mogły zaprogramować kota, który wykonywał daną czynność np. obracał się.

Następnie Pani Dyrektor Beata Bąk przyniosła robota – Photon, który również uczy dzieci programowania oraz logicznego myślenia. Dzieci przy pomocy tabletu miały możliwość programować trasy, zmieniać kolor, dźwięk.

Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, na pożegnanie Pani Dyrektor poczęstowała nas słodkościami i zaprosiła na kolejne spotkanie, które będzie już niebawem.