Dzień Dziecka w grupie Czerwonej – dzień pełen wrażeń :)

Dzień Dziecka obchodzony jest na całym świecie, a ze względu na różnorodność kulturową w każdym kraju obchodzony jest inaczej i w różnych terminach, ale zawsze jednak jest to dzień wyjątkowy, a w centrum uwagi pozostają najmłodsi. W tym dniu atrakcji nie zabrakło również i u nas, a świętowanie rozpoczęliśmy od dyskoteki, na której tańczyliśmy i bawiliśmy się do znanych nam piosenek. Był również słodki poczęstunek, który pozwolił nam naładować akumulatorki do dalszej zabawy. Gdy my zajadaliśmy słodkości w przerwie tanecznej to w ogrodzie przedszkolnym już czekała na dzieci Żabka i Panda z prezentami. Radość i uśmiech nie schodziły z twarzy naszych Przedszkolaków podczas spotkania z animowanymi postaciami, które na koniec naszego spotkania wręczyły Dzieciom prezenty z okazji ich święta. Po spotkaniu wróciliśmy do sali i zjedliśmy pyszny mix owoców, które przygotowały dla dzieci nasze Panie z kuchni. Aby spalić kalorie po tych pysznych przekąskach powróciliśmy do tańców i zabaw ruchowych przy muzyce.

Opracowała: Marcela Zagrobelny

Popołudnie było również pełne wrażeń i emocji. Wybraliśmy się do ogrodu, gdzie puszczaliśmy bańki mydlane. Zorganizowaliśmy sobie zawody sportowe. Były różne konkurencje m.in.:

– turlanie piłki między pachołkami,

– chodzenie z woreczkiem na głowie miedzy pachołkami,

– podawanie piłki nad głową,

– podawanie piłki między nogami.

Potem zakładając maski słonia dzieci musiały odnaleźć umieszczone w różnych miejscach w ogrodzie obręcze, które musiały założyć na trąbę nie używając rąk.

Na zakończenie bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

To był wyjątkowy dzień, pełen śmiechu i radosnej zabawy. Zobaczcie sami 🙂

Opracowała: Beata Wójcik