Zabawy z gumą sensoryczną.

Niedawno doposażyliśmy naszą grupę w elastyczną, wielobarwną gumę sensoryczną, która w głównej mierze przeznaczona jest do tańca i zabaw zespołowych w kole. Świetnie sprawdza się podczas zajęć grupowych. Może być wykorzystywana do zabaw na siedząco, jak i na stojąco.

Guma sensoryczna w połączeniu z wartościową muzyką, poza węchem i smakiem, aktywizuje wszystkie dziecięce zmysły. Jest doskonałym sposobem wspierającym proces terapii, wychowania i nauczania. Dzięki różnorodnym możliwościom, pozwala na aktywne słuchanie muzyki, natomiast dzięki zabawom ruchowo – manipulacyjnym doskonale wspiera i rozwija motorykę małą i dużą. Guma sensoryczna ma także tę zaletę, że „zbiera” grupę w kole -pomaga zarówno na początku przedszkolnej drogi, ale także zachęci dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi do zabawy w kole (jeśli np. wcześniej nie chciały trzymać się za ręce). Zabawy z gumą zapewniają wspaniałą integrację dzieci, pomagają ćwiczyć liczenie, nazwy kolorów, skupienie, równowagę, percepcję ruchową.

Zaraz po odpakowaniu wypróbowaliśmy możliwości naszego nowego dobytku 🙂

Podobnie jak chustę animacyjną, dzieci od razu pokochały tę gumę. Radości nie było końca. Z pewnością będziemy z niej korzystać nie raz.