Wycieczka do kina.

W czwartek, 7 kwietnia, nasze przedszkolaki z grupy Zielonej i Czerwonej wybrały się do Kina Na Biegunach. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Zając Max- Misja Pisanka”. Nim jednak to się stało czekała na nas w grupie jeszcze jedna, fantastyczna niespodzianka. Pani Małgosia, mamusia naszej Elizy, dbając o nasze brzuszki, przyniosła dla wszystkich przedszkolaków przepyszne, pachnące i cudownie wyglądające wypieki drożdżowe ze smakowitym powidłem w środku. Były one dla nas fantastycznym dopełnieniem drugiego śniadania. Nikt się nie oparł tym wdzięcznym „ryjkom” i wszyscy zajadali ze smakiem 🙂 Pani Małgosiu DZIĘKUJEMY za te wyborne pyszności. 

Po takiej uczcie mieliśmy sporo sił, aby wyruszyć w drogę 🙂

Przedszkolaki z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały film. Poznały przygody tytułowego bohatera oraz zobaczyły, jak z pomocą przyjaciół ratuje Święta Wielkanocne. Dzięki Zajączkowi dowiedziały się o wielu wartościowych rzeczach. Zobaczyły, że tylko wspólnymi siłami można pokonać zło, a miłość, szacunek, współpraca i dobro zawsze zwyciężą, bo gdy się ma wokół rodzinę i przyjaciół, to nic nie jest straszne.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wszystkie wyjścia rekreacyjno – edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe. Zapadają głęboko w pamięci na długie lata. 

Dzieci ogromnie przeżywały to wydarzenie, dla niejednego z nich była to pierwsza wizyta w kinie, dlatego bardzo cieszymy się z faktu, iż udało nam się zorganizować taką właśnie wycieczkę.

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś to powtórzymy!