Pizza Party

W dniu 9 lutego przedszkolaki z grupy zielonej razem z kolegami i koleżankami z innych grup obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy (już od tygodnia uczyliśmy się angielskich słówek, zwrotów i piosenek dotyczących pizzy i jej składników). Przedszkolne aktywności tego dnia skupione były na pizzy: ćwiczenia motoryki małej „Ugniatamy ciasto”, praca z metalowymi matrycami – odrysowywanie koła – pizzy, wycinanie i przyklejanie dodatków, wyszukiwanie Włoch na mapie Europy, odgrywanie ról -„W pizzerii”. W końcu przyszedł czas na zamówienie drożdżowego placka rodem z Włoch. Najpierw dzieci zastanowiły się i zdecydowały jakie dodatki będą na ich pizzy. Wspólnie znaleźliśmy w Internecie numer do pizzerii i złożyliśmy zamówienie. Przedszkolaki nie mogły się doczekać, kiedy w końcu pizza do nich przyjedzie. W końcu pojawił się kurier i pizza wylądowała na stołach… i w brzuszkach 😉

Linki do piosenek z języka angielskiego:

Let’s Make A Pizza Song – YouTube

PIZZA – vocabulary and exercises – YouTube

Pizza Party | Super Simple Songs – YouTube

English Vocabulary with Pictures – 38 Vegetables Vocabulary Words – YouTube

Z komputerem za pan brat

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy zielonej rozszerzyły swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nowych technologii. Na podstawie wiersza „Mój komputer” S. Karaszewskiego dzieci poznały dokładniej urządzenie jakim jest komputer, oglądały zarówno komputer stacjonarny jak i laptop, nazywały i układały z alfabetu ruchomego nazwy poszczególnych elementów podłączonych do stacji dysków, uruchamiały samodzielnie laptop. Dzieci obejrzały prezentację, a także film edukacyjny dotyczący komputera i Internetu „Mój przyjaciel Necio” z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji dzieci wypowiadały się na temat użyteczności komputerów, oraz tego do czego są wykorzystywane, podawały swoje pomysły. Dzieci uczyły się i utrwalały odczytywanie adresów komórek na macie do kodowanie, a następnie samodzielnie odkodowywały obrazki zarówno na macie, jak i na kartach pracy. Miały także możliwość zaprojektowania własnego laptopa. W tym tygodniu odwiedziło nas także mobilne Molekularium – dzieci we wnętrzu dmuchanej kopuły mogły przenieść się pod ziemię i zobaczyć jak wygląda życie z perspektywy kreta. Ponadto dzieci doskonaliły umiejętność liczenia i przeliczania.  Po więcej ciekawych informacji dotyczących komputera i bezpieczeństwa dzieci w sieci zapraszamy na stronę projektu necio.pl.

 

„Działam, doswiadczam, odkrywam”, czyli mali odkrywcy w akcji :)

W naszej grupie, oprócz realizacji projektów ogólnopolskich, realizujemy również program własny „Działam, doświadczam, odkrywam,, gdzie, w trakcie swych różnorodnych działań, zabaw badawczych i samodzielnego dochodzenia do wiedzy, dzieci  poznają zjawiska z dziedziny chemii a także z niektórych działów fizyki. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały zainteresowanie otaczających je światem, jego różnorodnością i pięknem.

Tworzenie różnorodnych mas plastycznych, doświadczenia z kolorami, zjawiska elektromagnetyczne, czyli co przyciąga magnes? reakcje chemiczne we wnętrzu Ziemi – ciśnienie – czyli próby odpowiedzi na pytanie dlaczego wulkany wybuchają? samopompujące się balony z wykorzystaniem drożdży, poznawanie właściwości powietrza, wędrująca woda, barwienie soli, tworzenie sztucznego śniegu, poznawanie właściwości papieru w połączeniu z wodą…nasza aktywność badawcza była duża, o czym może przekonać poniższa relacja 🙂 Zapraszamy!

Babcia od bajek, Dziadek od zagadek.

To był wyjątkowy dzień w przedszkolu – celebrowanie Dnia Babci i Dziadka. Od rana panował w przedszkolu wyjątkowy nastrój, hol przystrojony na wizytę Babci i Dziadka , dzieci odświętnie ubrane. W tym dniu wszystkie dzieci wyraziły swoją wdzięczność kochanym Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas, za wspólne spacery, zabawy, czytanie bajek, niesamowitych opowieści,  smakowite ciasteczka i za możliwość powierzania swoich tajemnic poprzez piękne  wiersze, piosenki, grę na instrumentach.  Rola Babci i Dziadka w życiu niemalże każdej rodziny jest ogromna. To ogromne wsparcie dla dobrego funkcjonowania rodziny. Babcie i Dziadkowie wspomagają rodziców w opiece nad dziećmi, organizując wspólny czas i dbając o zdrowe posiłki. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i złożyły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. A potem był czas na poczęstunek przygotowany przez Rodziców .   To był wspaniały czas spędzony w gronie fantastycznych Babć i Dziadków.

Poznajemy Antarktydę.

Niektóre ciekawostki o Antarktydzie bardzo zaskoczyły dzieci. To najzimniejszy,  najsuchszy i najbardziej wietrzny kontynent, na którym temperatura spada nawet do minus 90 stopni.  Kontynent ten nie ma stałych mieszkańców, ale w ciągu roku przebywają na nim ludzie okresow0- zwłaszcza w stacjach badawczych. W oparciu o karty naukowe dzieci zgłębiały wiedzę o roślinności i zwierzętach,  które przystosowały się do tych specyficznych i bardzo trudnych warunków na  Antarktydzie. Poznały wygląd kontynentu i charakterystyczne zjawisko zorzy polarnej. Dopełnieniem tego było opowiadanie o  pingwinku Polarku, który opisywał swoje życie  na tym kontynencie.