Poznajemy monitor interaktywny.

Nie tak dawno nasze przedszkole weszło w posiadanie dotykowego monitora interaktywnego. Ileż było radości, gdy wspólnie z dziećmi poszliśmy bliżej poznać nasze nowe urządzenie. Odszukiwaliśmy obrazki ulubionych zwierząt, pisaliśmy litery, rysowaliśmy różnorodne formy i kształty z uwzględnieniem grubości linii i kolorów. Zaznajamialiśmy się z funkcjami i programami monitora, w tym z zasadami właściwego użytkowania sprzętu. Zajęcie to było też dobrą okazją, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Na koniec były zabawy ruchowe do proponowanych przez dzieci utworów odtwarzanych na ekranie multimedialnym.

Jeszcze sporo nauki przed nami, bo nasz monitor posiada mnóstwo możliwości edukacyjnych, ale pierwsze koty za płoty…:)

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Panu Robertowi – tatusiowi naszej Ninki, który w ubiegłym tygodniu przeprowadził szkolenie dla całej rady pedagogicznej naszego przedszkola dotyczące obsługi i korzystania z tegoż właśnie monitora. Bogatsze o nową wiedzę i umiejętności możemy teraz przekazywać ją naszym kochanym przedszkolakom. DZIĘKUJEMY Panie Robercie.