Nasze pierwsze szkolne doświadczenia

     Szkoła jest kolejnym etapem edukacji, który w przyszłości czeka wszystkich naszych przedszkolaków. Jest to moment niezwykle ważny zarówno dla dzieci jak i rodziców. 

       Dlatego z wielką przyjemnością wszystkie starsze dzieci z naszego przedszkola na zaproszenie Pani Dyrektor oraz nauczycieli odwiedziły mury Szkoły Podstawowej nr 10 aby poznając warunki panujące w szkole podczas integracji z dziećmi z II klasy uczestniczyły w zajęciach sportowych, przyrodniczych oraz lekcji języka polskiego połączonej z edukacją plastyczną.

        Dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji wychowania  fizycznego, gdzie rozwijały swoje sprawności fizyczne, orientację w przestrzeni, poprawne i sprawne reagowanie na sygnał i polecenia nauczyciela.

       Zajęcia przyrodnicze koncentrowały się wokół tęczy, która jest wspaniałym i fascynującym zjawiskiem, które cieszy nasze oczy. Dzieci eksperymentowały z tęczą, poznały sposoby, którymi można ją stworzyć także w domowych warunkach. Na zajęciach z edukacji polonistycznej dzieci poznały przygody Kubusia Puchatka, trafnie wypowiadały się na temat pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu a podsumowując zdobytą wiedzę wspólnie z uczniami III klasy wykonywały opaski na głowę ozdobione wybranymi postaciami z opowieści o Kubusiu Puchatku.

         Dzieci były zafascynowane zajęciami, chętnie wchodziły w relacje ze starszymi kolegami i koleżankami, wspaniale poradziły sobie w nowych sytuacjach, zdobyły pierwsze doświadczenia podczas nowej formy zajęć. Przedszkolaki dzielnie pokonywały napotkane trudności podczas pokonywania trudnych torów przeszkód wspaniale integrując się z dziećmi szkolnymi.

     Dzięki spotkaniu dzieci przedszkolne miały okazję do integracji i aktywnego udziału w życiu szkoły a w tym przypadku poznały formy prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, przyrody oraz z zakresu edukacji polonistycznej i plastycznej.

W ramach podziękowania za zaangażowanie i wspaniałą postawę podczas podejmowanych działań dzieci otrzymały medale, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

      Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie, Nauczycielom za stworzenie miłej atmosfery oraz ciekawe lekcje przybliżające  naszym dzieciom przyszłe lekcje w środowisku szkolnym!

       Życzymy wiele sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy !